piksel
kategorie
Home O firmie Konfigurator Zamów próbki Pomiar Montaż Regulamin Blog Kontakt

Rolety i plisy do okien dachowych Roto - Rodzaje

Okna dachowe to bardzo często stosowane rozwiązanie w przypadku poddaszy w domkach jednorodzinnych. W celu ochrony przed temperaturą oraz zacienienia konieczne jest jednak zastosowanie do nich plisy i rolety do okien dachowych Roto. Obecnie na rynku znajdziemy szeroką gamę rozwiązań. 

Rodzaje rolet na okna dachowe

Obecnie, najbardziej popularnymi roletami są rolety lub żaluzje plisowane, tkaninowe oraz aluminiowe. Aby dokonać właściwego wyboru, warto jednak wziąć pod uwagę wszystkie opcje.


  • Rolety aluminiowe.
    Rolety do okien dachowych Roto to blaszki umieszczone jedna nad drugą. Są to tzw. lamele. To, co je wyróżnia to naturalność działania, prostota oraz stosunek jakości do ceny. Aluminium jest bowiem trwałym oraz lekkim materiałem, który nie blaknie na słońcu. Doskonale nadaje się zatem do obracania, rozkładania okien lub otwierania ich w pionie. Różnorodność wzorów i kolorów dostępna w sklepach stacjonarnych oraz internetowych pozwala na wybór odpowiedniej opcji do każdego wnętrza. Ponadto ten rodzaj rolet jest łatwy do czyszczenia, możemy je myć także na mokro. To, co jest ich cechą charakterystyczną to możliwość regulacji strumienia powietrza oraz światła.

  • Rolety tkaninowe dachowe.
    Zwijane są one na mechanizm sprężynowy. W przeciwieństwie do poprzedników, wprowadzają one do wnętrza romantyczną atmosferę oraz poczucie komfortu, a także wyglądają mniej standardowo. Najczęściej wykonane są z litego płótna, które posiada konstrukcję sterującą oraz montażową. Będą doskonałym uzupełnieniem okien o niestandardowym rozmiarze oraz kształcie. Mechanizm sprężynowy zastosowany w roletach zapewnia przyczepność do okna pod każdym kątem nachylenia, a także doskonałe napięcie. Pozwala to na otwarcie ramy bez składania rolety.


  • Rolety materiałowe plisowane.
    Jest to obecnie najlepsza opcja dla niewielkich okien umieszczanych na poddaszu. Plisy do okien dachowych roto zapewniają najwyższej jakości estetykę oraz możliwość doboru dowolnego wzoru. Żaluzje plisowane są modelami z poziomymi listwami, które ozdobione są plisowanym materiałem. Przymocowany do nich sznurek pozwala związywać oraz zbierać rolety oraz umocowywać je na odpowiedniej wysokości. Niezwykły wygląd plisów na poddaszu to doskonała ozdoba każdego wnętrza! Doskonale dopasowują się one do szkła, tworząc jednocześnie elegancką atmosferę, a dzięki fałdom są niezawodną ochroną przed słońcem.