piksel
kategorie
Home O firmie Konfigurator Zamów próbki Pomiar Montaż Regulamin Blog Kontakt

Co to znaczy, że rolety są plisowane?

roleta plisowana na drewnianym oknie

Rolety plisowane to coraz bardziej popularny wybór wśród osób poszukujących praktycznych i estetycznych rozwiązań do swojego domu czy mieszkania. Jest to rodzaj osłon okiennych, które wykonane są z materiału o specjalnej strukturze. Ich nazwa pochodzi od charakterystycznych "plisek", czyli zagięć materiału, które tworzą harmonijkową konstrukcję.

Plisy są utrzymywane na równych odstępach, co sprawia, że roleta składa się równomiernie i zajmuje niewiele miejsca podczas zwijania. Rolety plisowane dostępne są w różnych kolorach, wzorach oraz właściwościach materiału, dzięki czemu można je idealnie dopasować do wystroju wnętrza.

Praktyczne zastosowanie rolet plisowanych

Rolety plisowane sprawdzają się zarówno w przypadku okien prostokątnych, jak i nietypowych kształtów, takich jak trapezy czy półkola. Dzięki swojej konstrukcji można je montować zarówno między listwy przyszybowe "w świetle szyby", jak i między listwy przyszybowe w sposób inwazyjny lub nieinwazyjny. Rolety plisowane doskonale sprawdzają się również jako osłony dachowych okien połaciowych, gdzie tradycyjne rolety mogą być trudne do zamontowania. Ponadto rolety plisowane mogą być stosowane w różnych typach pomieszczeń - od sypialni, przez salon, aż po łazienkę.

Regulacja światła i temperatury

Jedną z głównych zalet rolet plisowanych jest możliwość regulacji ilości wpadającego do wnętrza światła. Dzięki zastosowaniu materiałów o różnym stopniu przepuszczalności światła, można wybrać rolety plisowane, które zapewnią delikatne rozproszenie światła lub całkowite zaciemnienie pomieszczenia. Rolety plisowane mają również zdolność do izolacji termicznej, co może przyczynić się do obniżenia kosztów ogrzewania oraz ochłodzenia pomieszczeń.

Wygoda użytkowania

Rolety plisowane są wyjątkowo łatwe w obsłudze. Można je podnosić i opuszczać za pomocą specjalnych sznurków lub mechanizmów sprężynowych, które utrzymują roletę w wybranej pozycji, są wygodne w obsłudze i mogą zakryć dowolny fragment szyby. Istnieje również możliwość zastosowania napędów elektrycznych. Dzięki temu obsługa rolet plisowanych jest niezwykle komfortowa i intuicyjna.

Wróć do bloga