piksel
kategorie
Home O firmie Konfigurator Zamów próbki Pomiar Montaż Regulamin Blog Kontakt

Gdzie sprawdzają się rolety harmonijkowe?

kobieta podciąga plisowaną roletę

Rolety harmonijkowe to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność wśród właścicieli domów i mieszkań. Wyróżniają się nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także funkcjonalnością i łatwością montażu.

Rolety harmonijkowe, znane również jako plisy, to rodzaj osłon okiennych wykonanych z materiału składanego w harmonijkę. Dzięki temu rolety te są nie tylko estetyczne, ale także bardzo praktyczne – można je łatwo regulować, dostosowując poziom światła wpadającego do pomieszczenia. Ponadto rolety te są dostępne w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na idealne dopasowanie do wystroju wnętrza.

Zastosowania rolet harmonijkowych

Rolety harmonijkowe na okno sprawdzają się zarówno w mieszkaniach prywatnych, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Ich uniwersalność sprawia, że można je stosować w różnych pomieszczeniach – od sypialni, przez kuchnię, aż po biura czy sale konferencyjne. Rolety harmonijkowe doskonale sprawdzą się także na dachowych oknach uchylnych, gdzie tradycyjne rolety mogą być trudne do zamontowania.

Rolety harmonijkowe to także idealne rozwiązanie dla nietypowych okien, takich jak okna trapezowe czy półkoliste. Dzięki elastyczności materiału oraz możliwości zamówienia rolet na wymiar można je dopasować praktycznie do każdego kształtu i rozmiaru okna.

Ochrona przed słońcem i regulacja światła

Jednym z głównych zastosowań rolet harmonijkowych jest ochrona przed słońcem oraz regulacja ilości wpadającego światła. Dzięki możliwości regulowania wysokości rolety można łatwo dostosować poziom nasłonecznienia pomieszczenia. Rolety te są także dostępne w wersjach z materiałem przyciemniającym, co pozwala na skuteczną ochronę przed słońcem w pomieszczeniach wymagających takiej ochrony, jak np. sypialnie.

Oszczędność energii i komfort termiczny

Rolety harmonijkowe mają także wpływ na oszczędność energii oraz komfort termiczny w pomieszczeniach. Dzięki właściwościom izolacyjnym materiału, z którego są wykonane, rolety te pomagają utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu. W okresie letnim chronią przed przegrzewaniem wnętrza, natomiast zimą zapobiegają utracie ciepła przez okna.

Wróć do bloga