piksel
kategorie
Home O firmie Konfigurator Zamów próbki Pomiar Montaż Regulamin Blog Kontakt

Dlaczego warto zamontować żaluzje plisowane?

Żaluzje plisowane są coraz częściej wybieranym akcesorium do okien. Nie dość, że ich wygląd jest obiektywnie mówiąc po prostu ładny, to ponadto są bardzo funkcjonalne. Sprawdź dlaczego warto postawić na żaluzje plisowane!

Możesz nimi przesłonić każdy możliwy fragment szyby

Z pewnością fakt, że żaluzje plisowane są w stanie zasłonić dowolny fragment szyby jest cechą, która wyróżnia je spośród rolet czy zasłon. Pomimo tego, że cena żaluzji plisowanych jest od nich nieco wyższa i tak warto! Taka funkcja jest naprawdę ważna i przydatna. Dzięki temu będziesz w stanie kontrolować poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu. Taka opcja jest wyjątkowo przydatna w przypadku gdy Twoje mieszkanie mieści się na parterze - wystarczy, że przesuniesz zostawisz zasłoniętą jedynie dolną część okna, a przez górną część będzie wpadać światło.

Możesz je zdemontować i uprać!

Nie da się ukryć, że poprzez ciągłe dotykanie rolet mogą się one najzwyczajniej na świcie ubrudzić. Niemniej jednak w przeciwieństwie do rolet tradycyjnych, żaluzje plisowane można w łatwy sposób zdjąć! Najlepiej jest prać je ręcznie w ciepłej wodzie, używając łagodnych detergentów. Susz je gdy są złożone, dopiero gdy już całkiem wyschną będziesz mógł je rozłożyć. Dzięki temu będziesz mógł cieszyć się funkcjonalnymi i czystymi roletami długie lata. Sprawdź żaluzje sklep internetowy i wybierz coś dla siebie.

Żaluzje plisowane słynną z delikatności i wytrzymałości

Nie da się ukryć, że dobór takich cech jak delikatność i wytrzymałość w jednym produkcie jest raczej rzadka. Niemniej jednak te dwa przymiotniki są wręcz idealne do opisania żaluzji plisowanych. Żaluzje te wykonywane są z lekkich, delikatnych materiałów, co z pewnością kontrastuje z ciężkimi materiałami, które używane są do produkcji rolet bądź zasłon. Dzięki temu nie obciążają one pomieszczeń i dają mu "zwiewny" wygląd. Niech jednak delikatność materiału Cię nie zwiedzie! Mechanizm działania żaluzji plisowanych jest naprawdę solidny i wytrzymały. Ponadto takie żaluzje można montować na oknie inwazyjnie lub nieinwazyjnie.