piksel
kategorie
Home O firmie Konfigurator Zamów próbki Pomiar Montaż Regulamin Blog Kontakt

Plisy czy rolety? Co wybrać?

Plisy, rolety - nie da się ukryć, że możliwości dekorowania okien jest wiele. Rolety plisy czy żaluzje plisy cena gra rolę? Co wybrać? Przeczytaj nasz artykuł, który dostarczy Ci dostateczną wiedzę na temat rolet i plisów, dzięki której będziesz mógł podjąć tę decyzję. 

Czym są plisy okienne?

Plisy są osłonami na okna, które pełnią funkcję ochronną przed promieniami słonecznymi, które dostają się do pomieszczenia. Rolety plisy opinie na przeróżnych forach internetowych mają bardzo dobre, co przekłada się na ich popularność. Są one wyposażone w nowoczesny mechanizm, który pozwala na składanie i rozkładanie rolet w każdej możliwej części. Dzięki temu jesteśmy w stanie przysłonić na przykład tylko ten fragment okna, który emituje dużo słońca, a jednocześnie nie musisz ograniczać widoku z pozostałej części okna. Plisy są polecane do mieszkań parterowych, balkonów oraz kuchni. Ponadto to właśnie tylko i wyłącznie plisy mogą być wykorzystywane do dekoracji okien, których kształty są niestandardowe. 

Plisy - cena

Jeżeli chodzi o cenę plisów, to trzeba liczyć się z tym, że jest ona nieco wyższa aniżeli w przypadku rolet. Wracając do zalet plisów, warto wspomnieć, że w żaden sposób nie utrudniają one otwierania okien. Wszystko to dzięki zastosowaniu prowadnic. Plisy przylegają do okna, dzięki temu podczas wiatru nie będą trzeszczeć. 

Rolety - opinie

Rolety okienne są najpopularniejszym akcesorium do plastikowych okien wśród pomieszczeń każdego typu. Dzięki nim można w łatwy sposób kontrolować oświetlenie w pomieszczeniu, a ponadto chronić się od ciekawskich gapiów zaglądających w okna. Rolety są dostępne w ogromnej gamie kolorystycznej, dzięki czemu będziesz w stanie dobrać odpowiednie rolety do na przykład biznesowego biura, salonu fryzjerskiego albo pokoju dziecięcego. Ich instalacja jest wyjątkowo prosta, tak samo zresztą jak demontaż. Ponadto ich cena jest dużo mniejsza niż w przypadku plisów okiennych. Sprawdź również rolety podgumowane - opinie mają tak samo dobre jak klasyczne rolety okienne.