piksel
kategorie
Home O firmie Konfigurator Zamów próbki Pomiar Montaż Regulamin Blog Kontakt

Plisy, czyli praktyczna ochrona przed światłem

Plisy cieszą się coraz większą popularnością jako nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych firanek oraz płaskich rolet. Ich głównym celem jest dobra ochrona pomieszczenia przed światłem słonecznym. W połączeniu z ciekawymi wzorami i teksturami plisy na okna pełnią także funkcje dekoracyjne i mogą znacznie urozmaicić nasze wnętrze. 

Jakie plisy wybrać do swojego pomieszczenia?

W zależności od rodzaju pomieszczenia, możemy dobierać różne rodzaje plis. Sprawdzą się one szczególnie w pomieszczeniach inspirowanych stylem skandynawskim. Rustykalny design stwarza idealną okazję do wykorzystania plisy do okien łukowych - szczególny charakter będą miały te w kolorach beżu, słomkowego bądź imitujące drewno. W przypadku komponowania wyposażenia dla domowego biura, sprawdzą się rolety plisowane o stonowanych kolorach. Często spotykaną koncepcją jest także aranżacja sypialni na poddaszu - z wykorzystaniem plisy do okien dachowych mamy szanse nadać wnętrzu przytulnego charakteru oraz zapewnić optymalne warunki świetlne, które nie będą zaburzać rytmu dobowego. Możemy wykorzystywać je niezależnie od wielkości okien, ponieważ istnieje możliwość komponowania ich na wymiar. Plisa dachowa to jedno z częściej wybieranych rozwiązań na okna zdobiące poddasza. 

Przedział cenowy plis dostępnych na rynku

Cena większości dostępnych rolet plisowanych jest uzależniona przede wszystkim od rozmiaru okien, a także materiałów wykorzystanych do jej stworzenia. Najtańsze modele są dostępne nawet od kilkunastu złotych - na kilkuset kończąc. Zaleca się jednak wybieranie plis o większej wartości - są one wówczas bardziej wytrzymałe, dopasowane i łatwiej o ich pielęgnacje. Jeśli interesują nas konkretne kwoty plis w naszej okolicy, można wpisać w wyszukiwarkę frazy: "plisy na okna cena" bądź "plisy na okna dachowe koszty" - wówczas powinniśmy otrzymać potrzebne informacje. Niezależnie od modelu na jaki się zdecydujemy, tego typu rolety z pewnością będą stanowiły ciekawe wypełnienie naszego pomieszczenia.