piksel
kategorie
Home O firmie Konfigurator Zamów próbki Pomiar Montaż Regulamin Blog Kontakt

Jakie są zalety stosowania rolet i plisów dachowych?

Ciężko wyobrazić sobie nowoczesne okna dachowe bez rolet czy plisów. Dzięki nim użytkownicy nie muszą martwić się o nadmiar słońca w pomieszczeniu, a przy okazji po prostu świetnie wyglądają. Dotyczy to między innymi nowoczesnych okien Optilight. Jakie są inne zalety stosowania rolet i plisów i w jakich wariantach można je kupić? 

Zalety nowoczesnych rolet i plisów

Ucięcie sobie drzemki w dzień bywa trudne, a już szczególnie przy dużym oknie. Rolety i plisy do okien dachowych Optilight pozwalają uzyskać niemal całkowite przyciemnienie pokoju. Dzięki możliwości regulacji wysokości można uzyskać taką ilość światła, jaka tylko zamarzy się użytkownikowi. Dotyczy to zarówno sezonu letniego, jak i zimowego, kiedy boczne prowadnice dostosowują się do aktualnych warunków na dworze. Aluminiowe części pozwalają na płynność działania, a przy okazji są bardzo wytrzymałe i gwarantują działanie przez wiele lat. 


Rolety do okien dachowych Optilight pozwalają redukować światło słoneczne o niemal 98%. Zmniejszają przez to ilość ciepła w pomieszczeniu. Działa to też w drugą stronę - pozwala to uniknąć ich strat w sezonie grzewczym. Dzięki plisom i roletom można też chronić wnętrze przed promieniowaniem UV. Istotna jest też kwestia prywatności, gdzie można całkowicie ograniczyć widoczność sąsiada lub osób z wysokich bloków. 

Łatwe dostosowanie rolety i plisów do okna

Rolety i plisy do okien dachowych Optilight można bardzo łatwo dopasować do konkretnego modelu. Wystarczy znaleźć odpowiednią informację w tabliczce znamionowej. Każde okno ma z góry dopasowany swój rozmiar rolety, wystarczy jedynie przeczytać model w tabelce. Informacji należy szukać w rogu okna po otwarciu. Dla okna 78/118 należy wybrać wersję rolety o rozmiarach 78 cm i 118 cm.


Rolety do okien dachowych Optilight występują w różnych wariantach kolorystycznych. W wersji ciemnej jest to barwa niebieska, a w jaśniejszej barwa beżowa. Można kupić roletę zaciemniającą z materiału syntetycznego, która dzięki srebrnej powłoce odbija światło słoneczne. Na każdy produkt przysługuje wieloletnia gwarancja, co zapewnia długi czas użytkowania.