piksel
kategorie
Home O firmie Konfigurator Zamów próbki Pomiar Montaż Regulamin Blog Kontakt

Rolety plisowane montaż

Jeśli uporamy się już z wyborem odpowiednich plis do naszego domu stajemy przed kolejnym wyzwaniem, jakim jest montaż rolet plisowanych. Przede wszystkim należy się zastanowić jaki sposób montażu rolety najbardziej nam pasuje i jaki jest możliwy do zastosowania na naszych oknach. 

Montaż inwazyjny

Pierwszy wariant to roleta plisowana montaż inwazyjny między listwy przyszybowe lub na listwy przyszybowe oraz montaż w prowadnicach plis dachowych. Jak sama nazwa wskazuje podczas montażu struktura ramy okna zostaje naruszona trwale poprzez wywiercenie otworów. W przypadku rezygnacji z plisy w przyszłości na ramie okiennej pozostaną ślady. 

Montaż bezinwazyjny

Drugi wariant to rolety plisowane montaż bezinwazyjny. W tym przypadku uchwyty do plisy montuje się bez użycia wiertła. Dzięki temu coraz popularniejszemu sposobowi rama okienna pozostaje nienaruszona. Ma to szczególne znaczenie gdy okno jest np. wciąż na gwarancji producenta. Montaż bezinwazyjny to szczególnie dobry wybór także w przypadku, gdy rezerwujemy sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości i ewentualnej rezygnacji z tej praktycznej ozdoby okna.  


Kolejna sprawa dotyczy tego, czy chcemy rolety zamontować samodzielnie, czy zatrudnić do tego fachowców.  

Montaż samodzielny

Jeśli chodzi o rolety plisy montaż samodzielny, wówczas należy się upewnić, że mamy do tego odpowiednie umiejętności oraz narzędzia. Czasem będzie nam potrzebna dodatkowa osoba do pomocy, zwłaszcza przy roletach plisach o dużych gabarytach lub dachowych. Niestety samodzielny montaż wiąże się z pewnym ryzykiem. Możemy przypadkiem uszkodzić roletę plisę lub uszkodzić okno, na której jest ona montowana. Rolety plisowane montaż samodzielny może także zająć nam dużo więcej czasu, a ze względu na brak wolnej chwili opóźnić ten wspaniały efekt dekoracji okna jaki chcemy uzyskać w pomieszczeniu.  

Montaż profesjonalny

Innym rozwiązaniem jest montaż rolet plisowanych przez profesjonalistów. Wybór odpowiedniej ekipy z dużym doświadczeniem zapewni montaż wysokiej jakości. Z pewnością fachowym monterom wykonanie tej pracy zajmie mniej czasu a sam montaż będzie można zaplanować z wyprzedzeniem na odpowiedni dla nas dzień i godzinę, co oszczędzi nasz czas. Profesjonalni pracownicy ograniczą także ryzyko ewentualnych szkód wyrządzonych podczas montażu.